Menu

„Jedzenie za opowieść” (21.06.2014)

Wspólnie stworzyliśmy pożywną zupę z księży młynowych opowieści. Jak marchewka z cebulą mieszają się w niej marzenia i wspomnienia, fikcja, z dużą dawką realizmu, pragnienia z utyskiwaniem. Kto chciał - dołączył się do gotowania, kto chciał - złapał za mikrofon. Symfonia dłoni, garnków i warzyw rozdźwięczała na jednym z podwórek na Księżym Młynie.

Audiospacer cz. 1 „Urodziłem się na Szlezingu” (28.06.2014)

Projekt odkrywa świat zaułków, familoków, odrapanych klatek schodowych, topoli, potańcówek, strażaków i starej elektrowni. To artystyczna impresja
na temat miejsca, które kipi historią, ale tu i teraz również ma wiele do zaoferowania. Spacer jest oparty na autentycznych wspomnieniach i opowieściach mieszkańców Księżego Młyna z lat 60. i 70.

„Plińcówka za winklem” (29.06.2014), Park Źródliska

Pikniki i wspólna zabawa to trochę zakurzona, księży młynowa tradycja. Czas na jej odkurzenie!

Potańcówka na Księżym Młynie „Odczarujmy ostatni dzień lata” (30.08.2014)

Tańczyliśmy na bruku, siedzieliśmy na ławkach zasłuchani w dźwięki międzywojnia. Mieliśmy ze sobą wałówki i dobry nastrój. Wspólnie żegnaliśmy lato
na Księżym Młynie! Snuliśmy opowieści, wywijaliśmy shimmy, wspominaliśmy, tańczyliśmy charlestona i fokstrota, dzieliliśmy słowem i rytmem.

Audiospacer cz. 2 „Park Kwela, fajka i karuzela” (4.10.2014)

Projekt odkrywa świat szajbleroków, potańcówek, księży młynowych zwyczajów i zabaw. Audiospacer bazuje na opowieściach mieszkańców Księżego Młyna z lat 60., 80. i współcześnie.

STOP-MOTION 2.1. / akcje w przestrzeni Księżego Młyna
19.10.2014, Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi

STOP-MOTION 2.1. to działania transmedialne, wykorzystujące ruch, obraz, dźwięk. Jednym z głównych mechanizmów jest powtarzalność i zapętlenie.
To połączenie miejsca, przedmiotów i ludzi, to spotkanie.

Audiospacery cz. 3 „Gazowe latarnie i karp w panierce!” (28.12.2014)

Projekt odkrywa świat szajbleroków, starych fabryk, loftów i świątecznych zabaw. To trzeci spacer z serii „Pobocze-historie z(a)deptane” bazującej
na opowieściach mieszkańców Księżego Młyna z lat 60., 70. i współcześnie.