Menu

„Azyl bez kanalizacji, kap, kap, kap..." autorstwa Pawła Majewskiego z Częstochowy, laureata pierwszej edycji konkursu na komiks o Księżym Młynie (ogłoszenie laureatów: 7 października 2014 r.).

Praca prezentowana w trakcie Festiwalu Łódź Design w Łodzi w Pracowniach na Księżym Młynie, pojawiła się również w katalogu WyPEŁNIAnie.


Wciąż czekamy na Twój komiks! Wyślij do nas księży-młynowe plansze.
Najciekawsze propozycje pojawią się na naszej stronie i na księży-młynowym facebooku!

„Teatr był zakładowy i orkiestra”, „Głową można po suficie chodzić”, „Czterdziestu Chińczyków”, „Dom za dobrą pracę”, „Kanalizacja, szczury i trawnik”, „Babka uczyła się u organisty”, „Azyl bez kanalizacji, kap, kap, kap”... to opowieści Marysi, Jurka, Mirki i Wieśka, mieszkańców Księżego Młyna w Łodzi. Część z nich już odeszła, część ciągle mieszka na Księży Młynie, z nadzieją wypatrując jutra. Mieszkali tu od pokoleń. Była tu szkoła, remiza straży ogniowej, secesyjna elektrownia, nawet klub fabryczny. No i domy wzorowane na angielskich osadach przemysłowych. Mieszkali tu niezbędni ludzie
do prowadzenia fabryki. Nie było to zwykłe osiedle robotnicze. Potańcówki, pikniki, konkurs na najładniejszy ogródek, wygrane Mistrzostwa Europy przez scheiblerowską straż ogniową, trzech stróżów znających imiona mieszkańców, a przede wszystkim fabryka, aż hucząca od niecodziennych anegdot opowiadanych przez pana Andrzeja. To była jedna, wielka rodzina, bajkowe osiedle. A później meliny, powolny rozpad, wszechobecny bimber
i wszechstronna obojętność na degrengoladę osiedla. Posłuchaj niezwykłych księży-młynowych opowieści i stwórz na ich podstawie komiks!

Mail: wydarzeniaksiezymlyn@gmail.com
Opowieści: www.ksiezy-mlyn.pl (zakładka: Słowo/Opowieści z KM)

Komiks: 2-6 plansz, w pionie, Tiff, cmyk, 300 dpi


Impresje komiksowe KM Justyna Apolinarzak

„Tańczyli ludzie na bruku"

„Oświetlili całe miasto"

„Czterdziestu Chińczyków"