Menu
Autorzy.

Marta Ostajewska (1980) Doktorantka na Wydziale Intermediów na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (performance art). Redaktorka naczelna tematycznych, doktoranckich zeszytów artystycznych „Woof woof arf arf!” Laureatka stypendium MKiDN (projekt „WyPEŁNIAnie”) oraz stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Łodzi (spacery performatywne na KM) na rok 2014. Absolwentka sztuki Multimediów na Akademii Sztuk Pięknych w Gandawie oraz Filologii Polskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Jej działania artystyczne były prezentowane w kilkunastu galeriach i na międzynarodowych scenach teatralnych: Croxhapox Gallery, Campo Victoria, Nieuwpoorttheater, NTGent w Gandawie, Rozentheater w Amsterdamie, Galeria Manhattan, Prexer, Fabryka Sztuki, Galeria Kobro, Posiadło Księży Młyn, Galeria Wolna Przestrzeń w Łodzi. Brała udział w wielu międzynarodowych projektach m.in. w rezydencji artystycznej „Human Hotel: Kopenhagen” w Danii, projekcie Pawła Althamera „Wspólna sprawa”, projekcie berlińskiego kolektywu Das ist Doch Keine Art! „Łódź Kaliska”, warsztacie „Edukacja u bram!” organizowanym przez Instytut Goethego czy w międzynarodowym workshopie „Open Circle Lab”, dotyczącym działań ‘site-specific’, w trakcie Festiwalu Teatralnego „Homo Novus” w Rydze.
Jest artystką multimedialną, performerką. Tworzy video instalacje, serie fotograficzne. Interesuje ją świat ukryty, relacja przestrzeni, ciała i przedmiotu. Rejestruje obrazy, obserwuje szczeliny materii, łapie w locie krzywą trajektorię muchy, przegląda w brudnych witrynach sklepowych. Odkrywa, rysuje, dotyka, nagrywa, pisze, kontempluje, zbiera. Wyznawczyni ontologii zorientowanej na obiekt, demokracji przedmiotów i przestrzeni, wyzwalająca je z ich form użytkowych.
www.martaostajewska.com.

Justyna Apolinarzak (1985) Laureatka stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego „Młody Twórca” na rok 2013. Absolwentka studiów licencjackich w Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki i Malarstwa, specjalizacja: grafika warsztatowa. Dyplom zrealizowała w Pracowni Technik Drzeworytniczych i składa się nań seria grafik w technice druku wypukłego, drukowanych ręcznie na bibule japońskiej, inspirowanych kinem okresu niemego.
W 2008 roku rozpoczęła studia na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz, łącząc klasyczne narzędzia i techniki twórcze z projektowaniem komputerowym. Od początku studiów pogłębia swoja wiedzę i umiejętności projektowania grafiki 3D i wykorzystuje je do tworzenia wizualizacji produktów i wnętrz. Jednocześnie od wielu lat porusza się w obszarach animacji i projektów multimedialnych, rozpoczynając od analogowych animacji poklatkowych, a kończąc na animacjach 3D. W swojej twórczości stara się poruszać tematy społecznie istotne, dotyczące obszarów wykluczenia.
www.apolinarzak.wordpress.com

Suavas Lewy (1970) Gitarzysta, działacz dźwiękowy, kompozytor, producent muzyczny, łodzianin, człowiek. Zorientowany na nowe doznania słuchowe, ustawicznie złakniony muzyki. Doświadczony różno-instrumentalista, tworzy muzykę wykorzystując wszelkie dostępne instrumenty oraz przedmioty. Używa też gęby. Realizuje muzyczne projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz akcje mające charakter audio i wizualnej ingerencji w przestrzeń miejską. Pomysłodawca projektów „Ogródek Dźwiękowy” i „Łódź Utkana Dźwiękami” zrealizowanych wraz z Muzeum Miasta Łodzi, Akademią Orange i Ministerstwem KiDN. Tworzy spontaniczne projekty muzyczne, solowo i w kooperacji z działaczami wszelkich sztuk, muzykami, tancerzami i performerami. Projekty w które jest/był zaangażowany to m.in: Dźwięk-Bud, Bogowie, 250KG, Czasnanic, Orkiestra Biedafonów, Prząśniczki, Midi Orchestra, B.I.E.D.A, O.I.
Kompozytor muzyki do filmów, przedstawień teatralnych i gier miejskich, m.in. TuwimMovie, Księży Młyn, Niezliczone trzyszczą źródła, Kod Łodzi, Od/Lo/Ty. Założyciel małego labelu wydawniczego Nasze Nagrania, gdzie wydawane w niskim nakładzie, są własne i współdziałających projekty. Lubuje się w muzyce improwizowanej i prowadzeniu dźwiękowego dialogu z otoczeniem. Zajmuje się również nagraniami terenowymi, szukając, nagrywając i wykorzystując w kompozycjach, dźwięki otoczenia, miejsc, ludzkich przemyśleń i ulotnych chwil. Zdobywca II nagrody w konkursie kompozytorskim „Cage 1,2,3”. Jeszcze żyje.

Przemysław Pędziwiatr (1992) - student Informatyki Stosowanej, siedzący czasami przy komputerze i piszący niestworzone rzeczy, które w pewnym momencie zaczynają się poruszać, wydawać dźwięki i przede wszystkim działać. Nieznacznie doświadczony podróżnik, lubujący się w dobrej fotografii, muzyce i książce. Współtwórca kilku stron internetowych (od strony programistycznej), mający swój debiut w sklepach Google Play i App Store (aplikacja mobilna - quiz). Nieprzerwanie rozwija własne umiejętności, by pewnego dnia podbić świat nietypowym produktem lub usprawnić nim własne życie.